2022 - sikereink

2022 – Országos angol nyelvű vers- és prózamondó verseny

December 1-jén rendezte meg a Kapocs Kéttannyelvű Általános Iskola az országos angol nyelvű vers- és prózamondó versenyt, ahol iskolánkat a másodikos Kővári Szofi és a hatodikos Nagy Laura képviselte. Az 5.-6. osztályos kategóriában Laura első helyezett lett Valerie Thomas Winnie the Witch című meséjével, Szofi dicsérő oklevelet kapott, ő A. A. Milne Puppy and I című versét adta elő.

Köszönjük az érintett szülők együttműködését!

Kapocs Bilingual Primary School held its National Poem and Prose Reciting Contest on the 1st of December. Our school was represented by 6th grader Laura Nagy and 2nd grader Szofi Kővári. In the 5th and 6th graders’ category Laura came first with Valerie Thomas’ Winnie the Witch and Szofi received a Certificate of Appreciation for reciting A. A. Milne’s Puppy and I. Thank you to the parents for their cooperation.

Forrás:

Ismét arany! Első hely az Open Curtain Drámafesztiválon!

Az idei tanévben online rendezték meg az Open Curtain English Drama fesztivált, a Kossuth Kéttannyelvű Általános Iskola szervezésében, ahol az ötödikes csapat képviselte az iskolát, és Gold, azaz első díjat nyert. Az előadás címe: A Ring on a String and a Hassle for a Castle. A darab az Egri csillagok alapján készült, a díjnyertes felvétel alább látható. A darab kibővített változatát az ötödik osztály 2022. május 20-án bemutatja a 12th National English Drama Festival in Veszprém című eseményen, melyet az American Corner Veszprém és az ELTE Alkalmazott Nyelvészeti Tanszéke közösen szervez.

The Open Curtain English Drama festival organized by Kossuth Bilingual Primary School this year was held online. Our school was represented by year 5 that won the Gold Prize. The title of the clip is A Ring on a String and a Hassle for a Castle, based on Géza Gárdonyi’s Eclipse of the Crescent Moon. An extended version of the scene will be presented by year 5 at the 12th National English Drama Festival in Veszprém on the 20th of May organzied by American Corner Veszprém and the Faculty of Applied Linguistics of ELTE. See the clip here.

Forrás:

12th National English Language Drama Festival in Veszprém

Május 20-22 között került sor a 12th National English Language Drama Festival in Veszprém rendezvényre az American Corner Veszprém és az Egyesült Államok Nagykövetsége szervezésében.

Iskolánkat az ötödikes társulat képviselte a Ring on a String and a Hassle for a Castle című jelenettel, mely az Egri Csillagok történetén alapul.

A fesztiválon részt vett egy idén már kilencedikes társulat is, melynek tagjai szintén a Szabó Magdába jártak. Előadásuk címe: Matthew.

A szakértők mindkét előadást dicsérő szavakkal értékelték.

Köszönöm Szmolen Judit és Henry Geary szakértő segítségét!

Az előadások felvételei alább láthatók.

The 12th National English Language Drama Festival in Veszprém was held during the weekend of May 20-22. The event is traditionally organized by American Corner Veszprém and the US Embassy.

Year 5’s troupe represented the school with a play based on The Eclipse of the Crescent Moon and a troupe of ex-Szabó Magda students performed a sketch called Matthew.

The panel of experts praised both performances.

Thank you to Judit Szmolen and Henry Geary for their professional help.

See the video recordings of the sketches below.

A Ring on a String and a Hassle for a Castle by year 5, written by Mr. Z.

Február 27-én az iskola csapata részt vett a a kosárlabda szövetség által szervezett Kosárpalánta elnevezésű versenyen, ahol első helyezést ért el. Gratulálunk!

The school’s team won the sports competition called „Kosárpalánta” organized by the basketball association on February 27. Congratulations.

A Szabó Magda 105 megemlékezéssorozat keretében, a Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány és iskolánk közös szervezésében rendeztük meg az idei A Game of Voice angol nyelvi szépkiejtési versenyt. A versenyzők 4 életkorkategóriában: 3-4. osztály, 5-6. osztály, 7-8. osztály, 9-10, korosztályonként 2-2 divízióban (alap- illetve emelt óraszám) indultak, az eseményen több mint egy tucat iskolából 64 diák vett részt. A téma idén Female Authors volt, a diákok női írók műveiből olvastak fel részleteket. A zsűri a színpadi megjelenést, a szöveghűséget és az érthetőséget értékelte.

A szakmai zsűri tagjai: dr. Kovács Judit egyetemi docens, ELTE TÓK, Trentinné Benkő Éva egyetemi docens, ELTE TÓK (3-4. osztály), Fási Tímea Tekla művésztanár, fordító, nyelvtanár, Fodor Zoltán az Orchidea Magyar-Angol Kéttannyelvű Gimnázium igazgatója, címzetes egyetemi tanár (5-6. osztály), Daragó Vera az ELTE Apáczai Csere János Gimnázium vezetőtanára, mentorpedagógus, Katona László alkalmazott nyelvész, tanárképző, drámapedagógus és Jilly Viktor tanárképző, a Piarista Gimnázium nyelvtanára, számos tankönyv szerzője (7-10. osztály).

Támogatóink voltak: 2. kerületi Önkormányzat, Oxford University Press Kft, Bomo Art Kft, Fűzfői Papír Kft. Köszönjük segítségüket!

Iskolánk versenyzői közül Sziklai Mór (7. osztály) első helyezést, Tischner Zara (3. osztály) harmadik helyezést, Andor Gergő (6. osztály) harmadik helyezést ért el.