Szabó Magda 105 - Irodalmi délután

Szabó Magda születésének 105. évfordulójára emlékeztünk 2022. október 5-én a Marczibányi téri Művelődési Központban. Az eseményen levetítettük az iskola diákriporterei közreműködésével készült riportfilmet, melyben az írónőhöz és munkásságához kapcsolódó személyiségeket kérdeztünk.

A vetítést Gy. Molnár Kadosa tanár úr vezetésével pódiumbeszélgetés követte Kútvölgyi Erzsébet Kossuth- és Jászai Mari díjas érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának tagja, Zsurzs Kati Aese-díjas színész, Vágó Bernadett az Operettszínház művésze, Kiss Borbála a PIM kurátora és Mörk Leonóra író, a Szabó Magda műveit gondozó Jaffa kiadó munkatársa részvételével. 

Az esemény a Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány kezdeményezésére és segítségével  jött létre

Telefon: 061-326-6648