Szabó Magda 105 - Riportfilm

Szabó Magda születésének 105. évfordulója alkalmából a Szabó Magda Szerkesztőség elnevezésű újságíró szakkör tagjai: Boldizsár Borbála, Láng Dominik és Szendrei-Molnár Kornél riportfilmet készítenek az írónőhöz köthető személyekkel. 

A riportfilmben megszólal Szieben László intézményünk fenntartó alaptíványának kuratóriumi elnöke, Egri János újságíró, Tv-s személyiség, az írónő általános iskolai tanítványa, Őrsi Gergely második kerületi polgármester, Juhász Anna irodalmár, Gubás Gabi a Régimódi történet című film fiata Rickl Máriája és Töller Kármen volt diákunk, aki több színpadi előadáson is megszemélyesítette Szabó Magdát budapesti és vidéki művelődési otthonokban. 

A filmet október 5-én a Marczibányi téri Művelődési Házban mutatjuk be, amit szintén az írónőhöz köthető személyiségekkel folytatott pódiumbeszélgetés követ, Gy. Molnár Kadosa tanár úr moderálásával. 

Forrás

Members of the school’s journalist club are working on a video report with persons who are somehow related to Magda Szabó The film will be aimed to commemorate the 105th anniversary of the author’s birthday.

Borbála Boldizsár, Dominik Láng and Kornél Szendrei-Molnár are interviewing Chairman of the Institution’s Foundation Board dr. László Szieben, journalist,TV personality, and the author’s former student János Egri, District Mayor Gergely Őrsi, literary expert Anna Juhász, actor Gabi Gubás, who played the young Mária Rickl in the film version of An Old-Fashioned Story and our former student Kármen Töller, who played the author on several occasions on stage events in Budapest and the countryside.

The film will be presented on the 5th of October at Marcibányi téri Művelődési Ház followed by a podium discussion with personalities connected to the writer. The discussion will be moderated by Mr. Kadosa Gy. Molnár. 

cropped-001-Sz-M-logo.jpg

Telefon: 061-326-6648